O mnie


ANETA WOJTIUK


Jestem dwudziestotrzyletnią dziewczyną, która studiowała pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną na Uniwersytecie Szczecińskim. Obecnie mieszkam w Warszawie. Od zawsze moim marzeniem było zamieszkać w większym mieście (więcej o tym w tym poście). Odkąd sięga moja pamięć, uwielbiam czytać książki i dużo pisać (opowiadania i poezja się mnie nie trzymają). Nie pamiętam, która z nich była moją pierwszą ani jakie wrażenie na mnie wywarła, ale wnioskując po tym, że nadal czytam i to intensywnie, musiała to być jakaś szalona historia, która wywarła na mnie duże wrażenie, bądź po prostu w jakiś sposób na mnie wpłynęła. W głębi duszy czuję się humanistką, chociaż historia sprawia mi sporo problemów, podobnie jak języki obce. Jako zadeklarowana humanistka jednak wyróżniam się na tle innych - lubię matematykę i nie mam z nią problemów.

Książki, po które najczęściej sięgam, należą do gatunku obyczajowego, nierzadko są to także romanse czy pozycje erotyczne. Lubię eksperymentować, próbuję przekonać się do fantastyki (coraz lepiej mi z tym idzie, a to za sprawą "Hobbita" R.R. Tolkiena!), powolutku także do zbiorów opowiadań (do tej pory uważałam, że krótka forma nie jest w stanie przykuć mojej uwagi, ale najwyraźniej trafiałam na słabe pozycje; dziś uważam, że taka forma literacka jest jedną z najtrudniejszych, ponieważ trzeba mieć dryg do tego, aby na kilku stronach stworzyć wiarygodne i intrygujące postacie, ciekawą fabułę i zbudować odpowiednie napięcie). Z biografiami wciąż mi nie po drodze, ale nie jest tak źle jak z pozycjami typowo historycznymi (jednak beletrystyka historyczna ma się już tutaj lepiej), czy religijnymi - do tych ostatnich za nic w świecie nikt mnie nie zmusi. Także trudno będzie u mnie znaleźć takie pozycje.

Blog to mój azyl, gdzie mogę odpocząć od zgiełku dnia codziennego. To tutaj dzielę się swoimi wrażeniami po lekturze, dyskutuję na pewne tematy, daję lub sama otrzymuję cenne rady. Traktuję to miejsce z pewną czułością, starannością. Moim zadaniem jest również samodoskonalenie się w dziedzinie pisania. Nawiązałam kilka współprac recenzenckich i bardzo je sobie chwalę. Jako, że książki zajmują sporą część mojego życia (a także przestrzeni), byłabym w swoim żywiole posiadając pracę zarobkową związaną z tą dziedziną. Powoli dążę do tego, łapię każdą okazję. Póki co, pozostaje mi czytanie tych wszystkich wyśmienitych książek i dzielenie się z Wami o nich opiniami!

INSTAGRAM | FACEBOOK | SNAPCHAT


_________________________________
 

Lista portali, na których publikuję swoje opinie lub porządkuję biblioteczkę:


http://lubimyczytac.pl/profil/102747/anetahttps://www.facebook.com/antyskaa?fref=ts

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia